Glukometr firmy GENEXO - Glucosense

Autor: lek. med. Iwona Ostrowska specjalista w zakresie pediatrii

Wydrukuj ten artykuł

Data publikacji: 2010-05-28 12:06:01

GLUCOSENSE

[IMG]51[/IMG]

GLUCOSENSE to nowoczesny system służący do pomiaru poziomu cukru we krwi, wszędzie gdzie tylko się znajdziesz: w domu, w pracy lub na wakacjach.

W niewielkim futerale znajdziesz wszystko, co niezbędne jest do przeprowadzenia badania.

Umieszczenie paska testowego w szczelinie glukometru powoduje automatyczne włączenie aparatu. Pojawiające się na ekranie symbole pomogą prawidłowo wykonać pomiar.

Symbol ostrzeżenia ketonowego, który zostaje wyświetlony w chwili przekroczenia wartości 240mg/dl stanowi dodatkowe zabezpieczenie, aby nie lekceważyć wysokich wartości poziomu cukru we krwi.

Samoczynnie zasysające krew paski testowe GLUCOSENSE ułatwiają badanie oraz czynią je bezpiecznym, ponieważ krew nie rozmazuje się i nie zanieczyszcza aparatu i otoczenia.

Błędne wyniki często są konsekwencją niedostatecznej ilości krwi wykorzystanej do pomiaru. W przypadku GLUCOSENSE, pasek testowy zasysając krew, zawsze pobiera odpowiednią jej ilość, konieczną do wykonania dokładnego badania.

Zewnętrzna powierzchnia pasków GLUCOSENSE została zabezpieczona; dotykanie jej w chwili wyjmowania z fiolki i podczas badania czystymi dłońmi, nie ma wpływu na wartość pomiaru.

Samoczynnie zasysające krew paski testowe GLUCOSENSE podlegają refundacji i dostępne są w aptekach na terenie całego kraju.

Dane techniczne glukometru:

Źródło: http://www.glucosense.com


Portal Cukiereczki

© Copyright by Marta Korbutowicz, 2007 (stworzenie portalu)

© Copyright by Michał Przybylak, 2010 (rozbudowa portalu)

Wszelkie sprawy związane z leczeniem cukrzycy powinny być skonsultowane z lekarzem diabetologiem.