Cukiereczki. Portal dla dzieci chorych na cukrzycę.

Logowanie

Nazwa użytkownika:

Hasło:

Zapomniałem hasła


Poniedziałek,
18-06-2018

Online gości: 1
Online użytkowników: 0


Przeglądanie artykułów

Wydrukuj ten artykuł Zapisz artykuł na dysk

Aby przeglądać artykuły należy wybrać najpierw któryś z działów znajdujących się w menu po lewej stronie. Zostaniemy przeniesieni na stronę z listą artykułów przypisaną do danego działu.

Artykuły w danym dziale wyświetlane są w zależności od tego kto przegląda dany dział - bez zalogowania w serwisie widać tylko artykuły przeznaczone dla użytkownika niezalogwanego (gościa).

Lista artykułów obejmuje podstawowe informacje - tytuł artykułu, autora, datę publikacji oraz datę ostatniej modyfikacji. Kliknięcie na nazwę artykułu spowoduje jego wyświetlenie.

Domyślnie artykuły wyświetlane są w kolejności od najnowszego do najstarszego - wyjątkiem jest system pomocy - który jest sortowany od najstarszego do najnowszego artykułu. Sposób szeregowania artykułu można zmienić. Ponad listą artykułów znajduje się sekcja "Sortowanie" w której można wybrać rodzaj sortowania - wg tytułów lub autorów (w obu przypadkach alfabetycznie od A do Z lub też od Z do A), bądź też wg daty dodania lub modyfikacji (w obu przypadkach od najnowszego do najstarszego lub od najstarszego do najnowszego).

Innym sposobem na dostęp do artykułów jest wejście na stronę główną - tam, pod tekstem powitalnym, znajduje się lista najnowszych artykułów - na liście pokazane są artykuły które jako ostatnie zostały dodane (są podpisane jako "Nowy artykuł"), bądź też były dodane wcześniej ale zostały uzupełnione (są podpisane jako "Artykuł uzupełniony"). Kliknięcie na tytuł artykułu spowoduje jego wyświetlenie.

Na stronie z artykułem znajduje się dodatkowy link znajdujący się pod tytułem - "Wydrukuj ten artykuł" jego kliknięcie włączy drukowanie artykułu w wersji przystosowanej do tego - widoczny będzie sam artykuł (bez menu oraz elementów graficznych strony) dopasowany tak aby wygodnie czytało się go na kartce.

Obok linku do drukowania znajduje się drugi link Zapisz artykuł na dysk - dzięki niemu możemy zapisać artykuł na swoim dysku twardym. Artykuł jest sformatowany tak samo jak wersja do wydruku, tak aby w razie konieczności można było szybko go wydrukować.


Portal Cukiereczki

© Copyright by Marta Korbutowicz, 2007 (stworzenie portalu)

© Copyright by Michał Przybylak, 2010 (rozbudowa portalu)

Wszelkie sprawy związane z leczeniem cukrzycy powinny być skonsultowane z lekarzem diabetologiem.